• Description slide 1

2024-06-03 mūsų mokyklos ketvirtokai lankėsi ,,GIRTEKOJE“ - vienoje iš pirmaujančių Rytų Europos transporto kompanijų pilnų krovinių pervežimo srityje, kurioje  susipažino su įmonės veikla bei joje dirbančių darbuotojų profesijomis. Pagrindinis mūsų mokinių tikslas buvo praplėsti žinias apie vilkikų vairuotojų profesiją. Maloniai sutikę papasakoti apie šią profesiją įmonės darbuotojai, supažindino pradinukus su vilkikų vairuotojų darbo ypatumais, iššūkiais, kurie iškyla darbo metu, charakterio savybėmis, kurios būtinos renkantis šį atsakingą, daug ištvermės reikalaujantį darbą. Įmonės garaže ketvirtokai apžiūrėjo vilkikus, kurie čia kruopščiai apžiūrimi po kiekvieno reiso. Esame dėkingi įmonės darbuotojams, lydėjusiems vaikus pažintinio vizito metu ir papasakojusiems daug įdomių dalykų apie savo įmonę.

2024-05-22 mūsų mokyklos penktokų grupė lankėsi įmonėje ,,VONIN“. Mokinius pasitiko įmonės direktorė Rūta Solovjova, kuri maloniai sutiko papasakoti apie gamyklos veiklą. Penktokai sužinojo, kad UAB ,,VONIN“ gamina tinklus. Jie stebėjo, kaip tinklų gamintojai audžia tinklus iš storų įvairiaspalvių virvių. Milžiniški tinklai vėliau yra užvyniojami ant didžiulių ričių ir transportuojami į įvairias šalis, kuriose verčiamasi žvejyba ir žuvų auginimu. Tinklų gamintojų darbo pamaina trunka 8 valandas. Pietų pertraukos metu darbuotojai pietauja jaukiame valgomajame. Žmonėms sudarytos sąlygos mankštintis.  Mūsų mokyklos mokinės Gabijos močiutė mokė mūsų  septintokus iš virvės nusivyti žaisliuką augintiniui. Penktokai  iš gamyklos ,,VONIN“ parsinešė naudingą suvenyrą.

2024-05-09 mūsų mokyklos penktokų komandos nariai Adrijanas Tvaskūnas, Matas Skačkobaras, Dovydas Žamba ir Faustas Stočkūnas dalyvavo Šiaulių Gytarių progimnazijoje vykusioje Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų profesinio orientavimo viktorinoje – žaidynėse „Karjeros link.“

Viktorinos tikslas buvo skatinti mokinius pažinti profesijas, kūrybiškai atskleisti jų atsiradimą, veiklų įvairovę, patrauklumą. Viktorinos – žaidynių metu mokiniai tobulino karjeros kompetencijas. Renginio organizatoriai  sudarė mokiniams sąlygas pažinti save, plėsti žinias apie darbo rinką, profesijas, mokytis rasti informaciją, bendrauti ir bendradarbiauti.

Dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais bei padėkomis. Dėkojame organizatoriams už puikų renginį ir galimybę mokiniams patirti sėkmę.

2024 m. balandžio 23 d. mūsų mokyklos aštuntokai Dominykas Miknius ir Danielius Laumakis vyko į Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą susipažinti su policijos  pareigūno profesija.
Moksleiviai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su policininko darbu ir daugiau sužinoti apie šios veiklos specifiką, pareigūnų parengimą. Apie policininko profesiją pasakojo ne tik Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, bet ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“, Lietuvos policijos mokyklos ir Mykolo Romerio universiteto atstovai, taip pat kriminalistinių tyrimų ir kelių policijos darbuotojai. Renginyje buvo pristatytos specialiosios priemonės, ginkluotė. Apie darbo subtilybes papasakojo ir kinologai, dirbantys su tarnybiniais šunimis. 
Mokiniams bus pateikta išsami informacija apie įsidarbinimą baigus studijas ir karjeros galimybes, atlygį ir socialines garantijas, kurios suteikiamos policijos pareigūnams. 

2024 m. balandžio 15-17 dienomis mūsų mokyklos 6-8 klasių mokiniai susipažino su galimomis karjeros kryptimis IT srityje integruotų karjeros ugdymo ir dalykų pamokų metu dalyvaudami Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centro ir Šiaulių ,,Rasos" progimnazijos organizuotame nuotolinių renginių cikle, skirtame jaunimui #NORIU BŪTI. Mokiniai taip pat sužinojo apie darbui reikalingas kompetencijas, kurios padėtų išsirinkti profesiją sparčiai kintančiame nuolat tobulėjančių technologijų ir dirbtinio intelekto pasaulyje. Nuotolinių susitikimų metu buvo aptariamos temos: ,, Kokią IT specialybę rinktis?“, ,, Technologijų raida: Ar galėjome nuspėti technologijų ateitį?“, ,, iPhone 15 pardavimo kelionė. Užkulisiai“, ,,Kaip atrodo darbas „Telia Play“ komandoje?“, ,, IT projektų valdymas – kas tai?“, ,, Ateities profesijos ir trendai.“ Integruotos  karjeros ugdymo ir dalykų pamokose buvo siekiama padėti mokiniams ieškoti, pažinti ir apsispręsti renkantis studijas ir formuojant savo karjeros kelią.

Balandžio 15 d. ketvirtokai, lydimi mokytojos V. Viliušienės, vyko į Šiaulių technologijų mokymo centro prekybos ir verslo skyrių (ankstyvojo profesinio rengimo programa „OPA“) susipažinti su barmeno profesija ir mokėsi gaminti tropinių vaisių kokteilius. Išklausę mokymų vadovės pasakojimą, mokiniai praktinio darbo metu pasigamino labai gardžius vaisių koktelius. Ši skani edukacija ketvirtokams labai patiko.

 2024-04-12 grupelė mūsų mokyklos aštuntokių vyko į Šiaulių technologijų mokymo centrą (ŠTMC) Menų ir grožio paslaugų skyrių susipažindinti su jas dominančiomis profesijomis. Merginoms šis vizitas buvo aktualus. Ateity renkantis profesiją svarbu pažinti ją iš arti. Tai padeda apsispręsti renkantis studijas bei formuojant savo karjeros kelią. Aštuntokės susipažino su floristo, kosmetiko, visažisto, fotografo ir kirpėjo profesijomis. Merginas maloniai nustebino florisčių sukurti darbai. Fotografo studijoje aštuntokėms buvo ne tik papasakota apie fotografo profesijos ypatumus, darbui reikalingas kompetencijas, bet ir suteikta galimybė dalyvauti fotosesijoje. Apsilankius Meno ir grožio paslaugų skyriaus kirpykloje, viešnios stebėjo būsimų kirpėjų darbą, bendravo su šios profesijos mokytoja. Dėkojame už puikų profesijų pristatymą ŠTMC Meno ir grožio paslaugų skyriaus specialistams.

2024-04-10, 13.00 valandą mūsų  mokyklos informaciniame centre įvyko pažintinis susitikimas su Šiaulių miesto ir rajono PK bendruomenės pareigūne Inga Spudiene. Pažintiniame susitikime dalyvavo 5 klasės vadovė Olesia Kononenko ir jos auklėtiniai bei Zoknių progimnazijos karjeros specialistė Lina Sakalienė. Viešnia supažindino su policininko profesijos ypatumais, aptarė charakterio savybes, kurios svarbios renkantis policininko profesiją. Pareigūnė pademonstravo policininko  amuniciją, papasakojo apie žalingų įpročių pasekmes jaunam organizmui bei aptarė nusikaltimų prevenciją. Mokiniai pateikė pareigūnei daug klausimų. Penktokams patiko pažintis su policininko profesija. Pažintinio susitikimo refleksijos lapuose jie rašė, kad policininko darbas yra atsakingas, rizikingas ir sunkus, bet labai reikalingas. 

2024-03-26  mūsų mokyklos aštuntokas Dominykas Miknius vyko į Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salę, kur vyko susitikimas su NATO oro policijos kariais. Lakūnai anglų kalba papasakojo apie vykdomą misiją ir tarnybą. Renginio metu Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovai pristatė kario profesiją ir papasakojo apie galimus tarnybos būdus, karjeros perspektyvas kariuomenėje bei socialines garantijas, o Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios rinktinės atstovai pristatė ginklų ir ekipuotės ekspoziciją. Buvo galima išbandyti ir pasimatuoti kario ekipuotę, užsidėti šalmą, apžiūrėti ginkluotę.