Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
 
Apie projektą
Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. 
 
Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.
 
Projekto partneriai: 
 
visos šalies savivaldybės, kurių tarybos yra mokyklų steigėjai;
valstybinės mokyklos: Kauno dailės gimnazija, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija, Kalesninkų Mykolo Rudzio pagrindinė mokykla, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija, Turgelių „Aistuvos“ gimnazija, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla, Vilniaus „Šaltinio“ pagrindinė mokykla, Vilniaus lietuvių namai, Buivydiškių pagrindinė mokykla, Eitminiškių gimnazija, Juodšilių „Šilo“ gimnazija, Lavoriškių gimnazija, Riešės gimnazija.
Projekto įgyvendinimo metu vykdomos šios veiklos:
 
gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir įrangos įsigijimas;
gamtos ir technologinių mokslų mokymui įsigytų mokymo priemonių ir įrangos panaudojimo ugdymo procese metodikų parengimas.
Projektui įgyvendinti skirtos Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 6 950 880,43 eurų.
 
Projekto trukmė: 28 mėn. (2017 m. kovo 22 d. – 2019 m. liepos 22 d.)
 
Informaciją teikia: Giedrė Daugirdienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (8 5) 264 9460, +370 684 43187
 
Dalia Lėckaitė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (8 5) 264 9449, +370 684 43 245
 
Veikla ir rezultatai
2018 m. spalio 18 d. Pranešame, kad Švietimo aprūpinimo centrui įgyvendinat projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ 5-8 klasėms nupirktos fizikos, technologijų, chemijos ir dalis biologijos mokymo priemonių. Priemonės į mokyklas bus pristatytos 2019 m. kovo mėnesį. Apie likusių biologijos priemonių pristatymą informuosime papildomai.
 
2018 m. rugpjūčio 24 d. Įgyvendinant projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“, pradinių klasių mokytojams yra sukurti pasaulio pažinimo pamokų 27 veiklų aprašai, skirti padėti mokytojams pamokose naudoti projekto lėšomis nupirktas mokymo priemones. Šie aprašai yra patalpinti projekto svetainėje „Vedlys“ (http://www.vedlys.smm.lt/medziaga_mokytojams.html#1-4). Prieš pradedant naudotis aprašais, prašytume susipažinti su „Aprašų rengėjų paaiškinimais (1–4 kl.)“.
 
2018 m. gegužės 14 d. Įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir LRV biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001) gegužės 14 d. prasidėjo 1–4 klasėms skirtų mokymo priemonių ir įrangos pristatymas į mokyklas.
 
Už 2 023 683,86 eurų 676 šalies mokyklos gaus 58 pavadinimų priemones, skirtas pasaulio pažinimo dalykui mokyti: stiklinius rinkinius, matavimo indus ir cilindrus, mėgintuvėlius, tiriamųjų darbų įvairių lėkštelių rinkinius, pipetes, piltuvėlius, Erlenmejerio kolbas, termometrus, lupas, mikroskopus, preparavimo rinkinius, gamtos tyrinėjimo rinkinius, žiūronus, naudingų iškasenų rinkinius, kompasus, optikos rinkinius, magnetus ir metalinių plokštelių rinkinius, elektros grandinės rinkinius, svarstykles, žibintuvėlius, mini meteo stoteles, puodus tiriamiesiems darbams, šaldiklius ir t.t.
 
Planuojama, kad 2019 m. pradžioje mokyklas pasieks ir 5–8 klasėms skirtos gamtos mokslų, technologijų dalykų mokymo priemonės ir įranga.
 
2018 m. balandžio 25 d. Įgyvendinant projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ balandžio mėnesį paskelbtas atviras konkursas, kurio metu yra perkamos gamtos ir technologinių mokslų 5–8 kl. priemonės. Su perkamomis priemonėmis mokyklos galės susipažinti projekto duomenų sistemoje „Vedlys“ gegužės antroje pusėje. Planuojama, kad šios priemonės mokyklas pasieks 2019 m. I ketvirtį. 
 
Projektas finansuojamas ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
 
2017 m. rugpjūčio 23 d. Visoms savivaldybėms, jų pavaldumo mokykloms ir valstybinėms mokykloms, kurios dalyvauja projekte, suteikti kodai ir slaptažodžiai. Jais naudojantis galima prisijungti prie projekto svetainės „Vedlys“ (http://www.vedlys.smm.lt), kurioje mokyklos ir savivaldybės gali susipažinti su 1-4 klasėms perkamais mokymo priemonių ir įrangos komplektais.
 
Vykdant projektą „Vedlyje“ bus talpinama ir kita aktuali projekto informacija. 
 
Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ finansuojamas ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
 
Projektų administravimo skyriaus inf.
 
2017 m. birželio 22 d. Sudarytas preliminarus 5−8 klasėms skirtas mokymo priemonių sąrašas 
 
2017 m. birželio 22 d. Paskelbtas 1−4 klasių mokymo priemonių pirkimo konkursas 
 
2017 m. gegužės 9 d. Sudaryti preliminarūs 1–4 klasei skirtų mokymo priemonių ir įrangos komplektai