• Description slide 1

 

Nacionalinis konkursas ,,Švari kalba – švari galva“
(2016 m. kovo 10 d.)
 
Kovo 7 - 10 dienomis įvyko 9 nacionalinio konkurso „Švari kalba – švari galva“ pirmasis etapas. Kompiuterį lietuviškai kalbino daugiau nei 11,3 tūkstančio 5 – 10 klasių moksleivių iš Lietuvos ir užsienio lietuvių mokyklų. 
 
Konkurse rungėsi ir 14 mūsų progimnazijos mokinių (I.Griciūtė (5), I. Daugėlaitė (5), D.Andrašiūnas (5), A.Chochlovas (5),  K.Bandzaitė (6B), K.Grybauskaitė (6A), B.Karnatkaitė (6A), K.Vasilenko (6A), G. Petrauskaitė (7), G. Petruitytė (7), V. Noraitė (7), V. Zykas (7), A. Cibulskaja (8) ir N. Garbačiauskas (8)). Moksleiviai per 30 minučių turėjo atsakyti į 25 klausimus. Tarp penktokų geriausiai sekėsi A. Chochlovui (100 %), tarp šeštokų - K. Grybauskaitei (96 %), tarp septintokų  - G. Petruitytei (100 %), tarp aštuntokų - N. Garbačiauskui (85 %).Kovo 21 dieną Vilniuje įvyko antrasis konkurso ,,Švari kalba – švari galva“ etapas. Į jį buvo pakviesta po 20 geriausiai testą atlikusių penktokų, šeštokų, septintokų, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų. Į dvidešimtukus pateko ir mūsų progimnazijos penktokas A. Chochlovas bei septintokė G. Petruitytė. Pirmadienį (kovo 21 d.) jie susirungė su kitais pirmojo etapo nugalėtojais. Po konkurso visi antrojo etapo dalyviai buvo pakviesti į baigiamąjį renginį Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijoje.